2013 m. rugpjūčio 28 d., trečiadienis

Šiltinimas

Taip jau susiklostė, kad namo suplanuota išorės apdaila tokia, jog dalis sienos padengiama skarda. Tokiu būdu norint pabaigti stogą, reikia užskardinti ir sieną. O tai reiškia - fasado šiltinimas. Čia ir atsirado dar vienas stabdis.

Finansai neleidžia viską padaryti vienu sykiu, tenka rinktis, o vasaros vidury surasti fasadininkus, kurie norės padaryti tik pusė namo nėra lengva. Paieškose praleidom beveik visą mėnesį. Keli jau buvo sutikę ir, kaip dažnai pasitaiko su statybų srities atstovais, sėkmingai pasiplovė. Išgelbėjo tik sutapimas.

Viena brigada buvo suplanavus nuvažiuoti uždarbiauti už jūrų-marių, tad, pabaigę visus objektus, naujų neėmė. Kažkas jiems nepavyko su tuo užsieniu ir gavę mūsų pasiūlymą, mielai ėmėsi darbo.

Brigada visai nebloga, dirba greitai, didelių priekabių neturim. Per beveik dvi savaites priklijavo pusė viso namo apšiltinimo ir uždėjo armavimo sluoksnį. Taip pat užbaigtas dekoras parapetuose, kad stogininkai pabaigtų savo darbo pilnai, ir niekas jau neliptų ant stogo. Parapetai apšiltinti iš abiejų pusių ir dar iš viršaus:


Beje fasado spalvą išsirinkom gan greitai. Tai duoda vilčių, kad renkantys kitus spalviniais sprendimus pavyks nesipykti su šeima. :)

O dabar šiek tiek apie mūsų sprendimus. Šiltinam namą 20 cm neoporu, garažas nešiltinamas. Garažo sienos sujungimo vietoje neoporas remiasi į ją:
Garažo išorinė siena
Garažo vidus
Kiti šiltinimo vaizdai:Įdomiausia dalis, dėl kurios visas šiltinimo procesas ir prasidėjo, šiltinimas sienų tarp medinių konstrukcijų. Fasadininkai nenorėjo imtis šio darbo (spėjam, tingėjo pjaustyti neoporą), siūlė vieną kolegą, kuris dirba su vata. Vatos nenorėjom jau mes patys.

Pradėjome ieškoti sprendimo, ir tai tapo šiltinimas poliuretano putomis. Šis malonumas ne iš pigiausių, vėl finansų klausimas privertė brainstorminti. Ką gi, nusprendėmi dalį tūrio užklijuoti XPS polistirolu, 10 cm. Šį darbą jau dirbome patys, dviese.

Pradžiai polistirolą pašiaušėm su pjūklo pagalba. Beje, šį patarimą gavome iš savo fasadininkų.

Paskui jau klijavome prie sienų, ir taip pat pritvirtinom su smeigėm. Savaitgalio darbas:
Svetainės siena, už kampo toks pat vaizdas
Įėjimas, miegamojo siena
Putomis apipurkš viską aplinkui ir dar 2 cm ant viršaus polistirolo. Tokiu būdų gausim vientisą masę, 12 cm storio.

13 komentarų:

 1. O tai nereikėjo pirma langus susidėti, kaip dabar žinosit kiek užleisti polistirolo ant langų rėmo?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nelabai siviaizduoju kaip kokybiskai idesit langus.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Truputėlį ir man keistai atrodo, ant kiekvienos angos užarmuojami išlyginamieji kampukai ir putplasčio nebeišeis užleisti prie pat lango vienodai, nebent jei putplastis užleistas daugiau nei pati anga ir bus iš ko nulyginti, nes pridėti daugiau putplasčio jau nepridėsit, jis turi būti iš vientiso gabalo, nesulipdytas...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Nezinau kaip ten bus, kai prieisim prie to tada ir galvosim. Siltinimo pradejimas be langu, turejo savo priezasti ir kiekviena problema galima ispresti savaip.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Suabejočiau tokių šiltintojų kompetencija, jei neperspėjo jus dėl langų, dabar turėsit įdėti daug pastangų, kad panaikinti šalčio tilta per mūrą. Šiltintojams aišku taip lengviau, realiai sunkiausias darbas atkrenta.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pataisyti viską galima, tik kaina tokių darbų didėja...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Patasiyt tai viska galima, bet pataisant nebus pasiektas optimalus variantas ,plius dideja islaidos. Vienok, labai keistas toks darbu eiliskumas :) Kaip speju techninio projekto neturit, kuriam yra nurodyti visi techniniu mazgu sprendimai.

  AtsakytiPanaikinti
 8. O gal galima siltintoju kontaktu i baciliukas@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 9. Tech.projektą turim, kur kaip tik mazgai aprašyti, bet langų ir šiltinimo eiliškumas - tai ne tech.projekto dalis. Suprantame, kad nedarom, kaip galbūt reikėtų, tačiau viskam yra savo priežastys, kurias aprašėm. Mūsų atveju, svarbiausia yra uždengti stogą, kurį be šiltinimo negalėtume užbaigti.
  Ačiū, už rūpestį ir komentarus, vis tik tikimės, kad išspręsim šią problemą be didelių finansinių ir šilumos nuostolių.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Konkretus šalčio tiltas per mūrą garažo ir gyvenamosios dalies jungimosi vietoje. Garažo vidinės sienos šiltinimas kažkiek padės, bet mūras vis tiek horizontaliai paršalinės. Siūlau, kol dar ne vėlu garažo išorėje uždėti bent 10 cm putplasčio. Blogas miręs, gal statybos sustojo, tai dar spėsite padaryti šį darbą.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Buvo labai malonu pasiskaityti, daug naudingos informacijos radome, Ačių jums!
  Idėsime nuorodelę į savo blog'ą, nes statysim beveik įdentiškus pamatus :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. O kaip dėl šildymo sistemos? Ar jau planuojat ką nors? Mano rekomendacija būtų šilumos siurbliai oras oras
  .

  AtsakytiPanaikinti