2013 m. liepos 8 d., pirmadienis

Kaminas

Po sėkmingų sienų mūro darbų prasidėjo ne ypač sėkmingi stogo darbai (apie tai vėliau). Ir be abejo iškilo kamino klausimas.

Pradėjomo rinktis kamino gamintoją. Visi žino Schiedel, tačiau kainos prasme norėjome šiek tiek pigesnio. Tad mūsų akis patraukė skandinavų gamintojas Icopal. Tarp daugybės gaminių pasirinkome Icopal Wulkan CI-eko su ventiliacija kaminą.

Bet darbus pradėjome, be abejo, nuo pamato. Jau esančiame žvyre buvo iškasta apie metro gylio duobė, kuri išbetonuota, dėjom ir armatūros ir akmenų, plius išliejom kiek reikia iki numatomų grindų lygio. Visas šitas tūris užpiltas betonu.

Atvežto kamino "paketą" sudarė visos reikalingos sistemai sumontuoti dalis. Taip yra ir instrukcija, kuri yra super aiški ir net nėra klausimų, ką ir kaip daryti toliau.

Taigi pagal instrukcija pirmas blokelis užpilamas betonų pilnai, ką mes sėkmingai ir padarėme.

Toliau montuojame indą kondensatui surinkti. Blokelyje išpjaunam angą, prie kurios bus tvirtinamos ventiliacinės grotelės.

Klijų pagalba priklijuojame patikros trišakį (blokeliuose vėl išpjaunamos angos). Po trišakio į blokelio vidų pradedame dėti vatą. Taip pasinaudodami instrukciją sumontuojame visą kaminą.Kadangi kamino sistema yra su ventiliacija, mūrydami blokelius buvo lengva įmesti mūro mišinio į angą. Tam išvengti sumeistravome šabloną mūrijimui (kaip tai vadina Schiedel):

Tiesa, dešinysis taip ir nebuvo panaudotas, nes visą laiką viduje jau buvo įdėta vata ir dūmtakio vamzdžiai.

Po dviejų dienų darbo toks rezultatas

Pastačius kaminą, reikia jį pritvirtinti prie gegnių. Pasinaudojame viskuo, ką turėjome, + įrankiai, sumeistravome laikiklį.

Prie metalinių kampinių buvo privirinta armatūra taip, kad plotis būtų lygus kamino pločiui. Taip pat privirinom poveržles ir kitas pan. dalis, kad galėtume panaudoti sujungimui šonuose.

Vėliau dar buvo privirintos kitos stačios dalys, kurios buvo prikaltos prie gegnių. Kaip rezultatas - viršutinė kamino dalis yra sulaikoma iš keturių pusių ir taip pat pritvirtinta prie gegnių. Tai panašus į Schiedel siūlomą laikiklį, tik daug pigesnis.
SCHIEDEL nuotrauka
Mūsų darbo rezultatas
Be abejo, darbai prie kamino nesibaigia. Tad bus daugiau įrašų.

11 komentarų:

 1. Nuotraukoje nesimato, bet kaminas turėtų išlysti virš pagrindinio namo stogo bent 20cm, o jei jis dabar išlindęs tik virš žemesniojo stogo tai dūmas suksis ratu ir bus bloga trauka. Mano kaimyno situacija analogiška mano aprašytai, tai matau pro langą kaip sukasi dūmai pažeme, o jis vis skundžiasi, kad blogai traukia, visas kaminas suodinas... Tikiuosi, kad nepadarėt šios klaidos :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dar apie 30 cm bus prailginimas su stogeliu, todel viskas turetu buti gerai.

   Panaikinti
 2. Įdomu, šiam momentui labiau gegnės laiko kaminą ar kaminas gegnes? :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. o tai jeigu is arciau nufotkint taip striomnai atrodo ?

  AtsakytiPanaikinti
 4. jei nepaslaptis - kokio aukscio, kokio skersmens, pas ka pirkot ir kiek mokejot?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aukstis 5m, D200, google paieskokit Icopal wulkan tikrai rasit.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Laba gal galit murininku numeriu pasidalinti? jankeviciu.d@gmail.com aciu

  AtsakytiPanaikinti
 7. pamirsau viena raide
  jankevicius.d@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 8. Pamatus reikia daryti gelžbetoninius, o ne kazkoki ššš iš kažin kokių akmenų, ar dar bala žino kokių betoninių stulpų iš sovietmečio.

  AtsakytiPanaikinti